Nabídka zaměstnání na PdF MU

Nabídka zaměstnání MU, PdF

Aktuální volné pracovní pozice Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity:

Asistent/asistentka nebo odborný asistent / odborná asistentka pro Katedru občanské výchovy (úvazek 0,5)

Uzávěrka přihlášek:18. 5. 2024
Termín nástupu:

DĚKANKA PEDAGOGICKÉ FAKULTY Masarykovy univerzity v Brně

vypisuje v souladu s § 77 zákona č. 111/98 Sb. výběrové řízení na obsazení pracovního místa

ODBORNÝ ASISTENT / ODBORNÁ ASISTENTKA

nebo

ASISTENT/ASISTENTKA

se zaměřením na výuku předmětů pro učitelské studium, a to z oblasti politologie a mezinárodních vztahů

Pracoviště: Katedra občanské výchovy

Univerzita/Fakulta: Masarykova univerzita/Pedagogická fakulta

Pracovní poměr:na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení

Výše úvazku: částečný úvazek (0,5), tj. 20 h/týdně

Kategorie pozice: R1/R2

Nástup: 1. 8. 2024

Počet otevřených pozic: 1

Uzávěrka přihlášek do: 18. 5. 2024

Katedra občanské výchovy připravuje asistenty učitele pro předměty Občanská výchova a Základy společenských věd a učitele Občanské výchovy. Její programy mají široké oborové zaměření zahrnující sociální vědy a filozofii. Podrobnější informace vizte na webových stránkách katedry.

NÁPLŇ VAŠÍ PRÁCE

Asistent/ka nebo Odborný/á asistent/ka vykoná činnosti spojené s pedagogickou i odbornou stránkou akademické profese:

  • Podílí se na výuce povinných a případně volitelných předmětů zaměřených na politické teorie, teorii politických věd a mezinárodních vztahů, a to formou přednášek, seminářů, případně jinou (např. exkurzní vyučování)
  • Vede, oponuje a konzultuje bakalářské a diplomové práce studujících na KOV.
  • Zapojuje se do mobilitních aktivit pracoviště (Erasmus smlouvy).
  • Vede vlastní výzkumnou a badatelskou činnost nebo se podílí na výzkumných a odborných projektech kolegů a kolegyň na pracovišti. Výstupem této činnosti jsou pak odborné publikace (články v indexovaných odborných časopisech, kapitoly v odborných knihách vydávaných v uznávaných odborných nakladatelstvích apod.) i účast na odborných lokáních i mezinárodních fórech (konference a semináře).
  • Odborný/á asistent/ka dále může být členem/kou komisí a působit jako školitel/ka nebo konzultant/ka, připravuje se také ke splnění podmínek pro jmenování docentem/kou, dále garantuje vybrané vyučované kurzy.

NAŠE POŽADAVKY

Profesní vzdělání, kvalifikace a zkušenosti:

  • Absolvent/ka magisterského studia v oblasti politologie a /nebo mezinárodních vztahů, nebo věd příbuzných (podmínkou),
  • ukončený doktorský studijní program (titul Ph.D.) výše jmenovaných oborů, případně student doktorských studijních programů s vyhlídkou na získání titulu nejpozději do konce roku 2024 (podmínkou),
  • aktivní znalost anglického jazyka (minimální úroveň B2) (podmínkou),
  • schopnost vyučovat v českém jazyce (minimální úroveň C1 nebo rodilý mluvčí) (podmínkou),
  • potenciál pro národní i mezinárodní odborné/výzkumné aktivity doložený seznamem publikační a odborné činnosti; (podmínkou),
  • zkušenost s výukou na VŠ (výhodou),
  • zkušenost s výukou na základní škole, střední škole, popřípadě na vyšší odborné škole (výhodou).

Další znalosti a dovednosti: (podmínkou)

  • uživatelská znalost práce na PC: MS Office (Word, Excel, Powerpoint, Outlook), bezpečné správy dat, informací a digitálního obsahu, schopnost spolupráce prostřednictvím digitálních technologií (MS Teams, ZOOM atd.),
  • flexibilita a ochota podílet se na rozvoji kvalitní pregraduální přípravy studentů,
  • dobré organizační a komunikační schopnosti, samostatnost, odpovědnost, schopnost přicházet s vlastními výzkumnými i pedagogickými projekty a inovacemi ve výuce.

NABÍZÍME VÁM

Zaměstnanecké benefity

  • 8 týdnů dovolené, pružná pracovní doba, příspěvek na penzijní připojištění,
  • dotované stravování v menzách MU,
  • možnost využití sportovních areálů v Brně (Multisport karta, posilovna v areálu),
  • fakultní dětské centrum PiDi Muňátka, akce pro zaměstnané osoby a jejich rodiny.

Pracovní prostředí

  • zaměstnání v prestižní instituci oceněné HR Excellence in Research Award,
  • skloubení vědy s výukovou činností,
  • skloubení pracovních povinností s rodinným životem
  • kvalitně vybavené pracovní prostředí (technika v učebnách, kancelářích, kuchyňky dostupné zaměstnancům, bufet a kavárna přímo na pracovišti) v dobře dostupné lokalitě Brna.

Vzdělání a rozvoj

  • kariérní rozvoj a růst, možnost přidělení mentora při nástupu, možnost stát se školitelem/kou,
  • vzdělávání, jazykové a jiné kurzy poskytované MU, využití knihoven MUNI,
  • možnost využití zahraničních pobytů a stáží, účast na konferencích.

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Přihlaste se přes odkaz elektronické přihlášky do 18. 5. 2024 a zašlete požadované dokumenty:

  • Strukturovaný životopis ve formátu PDF (min. 1 A4)
  • Motivační dopis ve formátu PDF (max. 1 A4)
  • Kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání (bez notářského osvědčení)
  • Strukturovaný seznam publikační a odborné činnosti (účastna konferencích, na výzkumu apod.) za posledních 5–10 let.
  • V případě probíhajícího Ph.D. studia doklady a jeho průběhu (např. o absolvovaných kurzech) a stavu rozpracované disertační práce (vyjádření školitele).

Po uplynutí termínu uzávěrky e-přihlášek obdržíte informaci o dalším postupu. V případě nejasností kontaktujte vedoucí personálního oddělení PdF MU.

VÍCE INFORMACÍ:

Doložení požadovaných dokumentů při odeslání e-přihlášky

V případě nedodání dokumentů při odeslání e-přihlášky, bude uchazeč/ka maximálně jednou vyzván/a k jejich doložení k určitému datu. Pokud materiály nedodá do uplynutí tohoto termínu, nebude vpuštěn/a do dalšího kola výběrového řízení k výběrovému pohovoru.

Proces výběru a výběrová kritéria

1. doložení všech požadovaných dokumentů v e-přihlášce, 2. znalost českého jazyka slovem i písmem, 3. soulad profilu uchazeče/ky s požadavky na danou pozici.

Nediskriminační prohlášení

Na Pedagogické fakultě MU prosazujeme rovný přístup, šanci získat zaměstnání má každý/á uchazeč/ka bez ohledu na věk, pohlaví, sociální či jiné znevýhodnění. Výběrová řízení probíhají v souladu s Řádem výběrového řízení MU.

Informace o fakultě

Pedagogická fakulta, držitel prestižního mezinárodního ocenění HR Excellence in Research Award, je fakulta s relevantním výzkumným zaměřením založeným na interdisciplinaritě propojující výuku, vědecké bádání a společenskou angažovanost akademické sféry. Rozvíjí personální strategii, podporuje kariérní růst, slaďování pracovního a osobního života zaměstnaných osob a poskytuje pestrou

Archivovaná verze z webu PdF