Events at the Faculty of Education

Events at the Faculty of Education MU

Calenar of all events at the MU

MjUNI at the Faculty of Informatics

13. 4. 2024 | Fakulta informatiky Masarykovy univerzity, Botanická 68 A, 602 00 Brno

MjUNI offers a chance for pupils and students from 9 to 18 years of age to experience the life of a university student first-hand.


This time, the Faculty of Arts will open its doors.


The whole program will be held in the Czech language.


The event is intended only for registered students.

Web | Leták | iCal | Webcal

 

Honorary doctorates of MU awarding ceremony

25. 4. 2024 | Karel Engliš Great Auditorium, Faculty of Law, Veveří 70

Rector of Masaryk University, together with the Dean of the Faculty of Sciences, would like to invite you to the ceremony of conferring the honorary scientific degree of Doctor honoris causa in Biological Sciences on Thomas R. Cech and the honorary scientific degree of Doctor honoris causa in Mathematics on Peter W. Michor.

iCal | Webcal

 

Festive concert of MUNI choirs on the occasion of the Year of Czech Music

7. 5. 2024 | Velká aula Karla Engliše, Právnická fakulta MU, Veveří 70, Brno

Katedra hudební výchovy PdF MU vás srdečně zve na slavnostní koncert Pěveckého sboru Masarykovy univerzity,  Mužského pěveckého sboru Láska opravdivá  a  Pěveckého sboru Pedagogické fakulty .


Sbormistři Jan Ocetek, Jan Špaček, František Ostrý.

Zazní sborové skladby Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka a Leoše Janáčka, společně pak sbory přednesou kantátu pro smíšený sbor s doprovodem čtyřručního klavíru na text básně Jana z Hvězdy Česká píseň.

Spoluúčinkují: Judita Kučerová, Lenka Kučerová – klavír


Vstup na koncert pro zaměstnance, pedagogy a studenty MU volný.

Leták | iCal | Webcal

 

Brno Majáles

11. 5. 2024 | Brno Exhibition Centre

The traditional grand celebration of the student community will open its gates on May 11th at the Brno Exhibition Center. Come and support Martin Tokoš and Anežka Štrbová, who will compete for the title of king and queen of MUNI! In addition to concerts by successful performers spanning a wide range of genres, Majáles will feature its own MUNI zone, where various student clubs and some faculties will present themselves. The zone will be stylized as a western town and will be full of activities to spice up your time at the festival. You can find a detailed program on the event's official website.

Web | iCal | Webcal

 

RUN, MUNI, RUN!

15. 5. 2024 | University Campus Bohunice

On 15 May 2024, the first edition of the MUNI RUN will take place on the Bohunice University Campus. Both adults and children can participate. Adults will receive a MUNI RUN scarf and a personalised bib when they register by 9 May. Proceeds from the event will be donated to the MUNI HELPS Volunteer Center.
More information about the run:https://munirun.muni.cz/en

Web | iCal | Webcal

 

MUNI DAY is calling. Save the date!

16. 5. 2024 | Bohunice University Campus

Mark the date of 16 May 2024 in your calendars. On this day, the second edition of the university-wide MUNI DAY will take place. We will build on the great performance of last year's organizers and fill the Bohunice University Campus with sports, culture, fun and knowledge with your help! We will connect all faculties, centres and the Rector's Office. MUNI DAY will be back in style, where you can expect a sports part full of team and individual activities. The highlight will be a floorball tournament in a new coat. You can also look forward to tours of the campus departments and a cultural programme. In the afternoon we will fill the outdoor area of the university campus together, where there will be a photo booth, MUNISHOP, music, great refreshments and much more. We will inform you about everything in time. Follow the muni.cz website, muniday.muni.cz, social networks, subscribe to newsletters and most importantly don't forget to enjoy. We will open the registration at the beginning of April. Entrance to the event is free. A rector's day off will be announced for all registered MUNI DAY participants.

Web | iCal | Webcal

 

Student Majáles

17. 5. 2024 | Hněvkovského area, Komárov

The student party literally in the meadow in Brno's Komárov comes with a packed program featuring a whole host of successful performers and the opportunity to watch the Ice Hockey World Championship on a big screen. Also, don't miss the MUNI zone with presentations of our student clubs and other student activities. Come and support our students. You can find a detailed program on the event's official website.

Web | iCal | Webcal

 

24th Faculty of Informatics Film Festival

17. 5. 2024 | Fakulta informatiky MU (Botanická 68A)

Setkání s příběhem, který nás zasáhne, či pobaví, může změnit náš pohled na různé situace. Jako bychom si do mysli uložili nový soubor, založili nové složky našeho poznání. Filmy, nabité silnými emocemi a myšlenkami, se stanou součástí našeho vnímání a zůstanou napořád v naší paměti. Přinášíme Vám snímky, které Vás přinutí přemýšlet a zanechají ve Vás výraznou stopu. Pojďte si tedy s námi nějaké vzpomínky vytvořit, ať Vaše databáze nezůstane prázdná.

V rámci LEMMA si studenti projdou celým kreativním procesem tvorby filmu, od navržení námětu, přes literární a technický scénář, režii, produkci a editaci v postprodukci. Zároveň se vzdělávají i v technickém zpracování zahrnující práci s kamerou, zvukem nebo světlem. Kromě toho si mnohdy vyzkouší i další profese podílející se na filmování, jako je hraní, komparz, tvorba kostýmů a podobně.

Web | iCal | Webcal

 

MjUNI at the Faculty of Social Studies and the Constitutional Court

18. 5. 2024 | Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity, Joštova 10; 602 00 Brno// Ústavní soud České republiky, Joštova 625, 660 83 Brno

MjUNI offers a chance for pupils and students from 9 to 18 years of age to experience the life of a university student first-hand.


This time, the Faculty of Social Studies and the Constitutional Court will open its doors.


The whole program will be held in the Czech language.


The event is intended only for registered students.

Web | Leták | iCal | Webcal

 

Spring Agora 2024

18. 5. - 19. 5. 2024 | Komenského náměstí 2, 602 00 Brno

Program už 19. běhu oblíbené konference o technologiích pro zrakově postižené opět nabídne to nejlepší, co je aktuálně na poli kompenzačních pomůcek pro zrakově postižené k dispozici - těšit se můžete na horké novinky i na osvědčená a uživateli již prověřená řešení.

V plenární sekci se budete moci seznámit s novinkami v oblasti hmatové grafiky, vybraných aplikací či využití umělé inteligence.

Vystavovatelská část nabídne příležitost vyzkoušet si produkty a služby nejméně 7 vystavovatelů.

Workshopy, které stále tvoří stěžejní programovou náplň Agory, opět nabídnou možnost praktického seznámení s vybranými programy či aplikacemi - těšit se můžete například na workshopy z oblasti využití umělé inteligence k rozpoznávání a popisům grafických objektů, bankovnictví a financí či tvorby obsahu na web.

Vstup na plenární sekci i výstavu je volný, registrace je třeba pouze na workshopy. A pokud by Vám osobní účast náhodou nevyšla, plenární část budeme opět vysílat přes Internet - v případě zájmu ji tak budete moci zhlédnout naživo, nebo následně ze záznamu.

Web | iCal | Webcal

 

We invite you to the Living Library: queer people in education

20. 5. 2024 | Patio, Husova 256/8A

Jak se cítí queer lidé v současném systému vzdělávání? Jak utvářet respektující prostředí na školách? Pokud vás tyto otázky zajímají, máme pro vás skvělou příležitost prohloubit vaše pochopení a najít odpovědi.


Co je Živá knihovna?

Živá knihovna je inovativním konceptem, který přináší autentické a osobní příběhy prostřednictvím vyprávění lidí, kteří mají osobní zkušenost. Živou knihovnu vám představí neformální skupina vzniklá při Katedře sociální pedagogiky na PED MUNI. Skupina vznikla v rámci studentského projektu, který byl podpořen stipendiem na podporu studentských aktivit.

Co očekávat?

V rámci Živé knihovny bude prostor nejen vyslechnout si příběhy queer lidí ale také prostor pro diskusi. Přijďte se inspirovat a zapojte se do diskuse o identitě, rovnosti a diverzitě. Cílem festivalu Brno Pride je vytvářet prostor, kde je každý vítán a respektován. Program iniciuje změnu a posiluje porozumění a inkluzi ve společnosti.

Jaké příběhy můžeš slyšet?

Na Živé knihovně vám mladí členové queer komunity přiblíží své osobní zkušenosti a příběhy z prostředí vzdělávání. Poslechnete si jejich výzvy, úspěchy, ale i překážky, se kterými se potýkají jako queer osoby ve školním prostředí. Tato událost vám umožní nahlédnout do jejich života, porozumět jejich perspektivě a možná najít inspiraci pro vlastní podporu inkluze a tolerance ve školách.

Jak se zúčastnit?

Přijďte na Živou knihovnu a podpořte otevřenou a inkluzivní společnost! Těšíme se na setkání s vámi.

Vstup je dobrovolný, ale kapacita je omezená, proto si prosím za symbolických 100 Kč zarezervujte své místo co nejdříve! Tímto způsobem zajistíte svou účast na události a podpoříte iniciativu festivalu Brno Pride.Rezervovat lístky můžete zde.

Web | iCal | Webcal

 

Dies academicus 2024

23. 5. 2024 | Karel Engliš Auditorium, Faculty of Law, Veveří 70

The Rector of Masaryk University Martin Bareš is pleased to invite you to a festive academic ceremony on the occasion of Dies academicus 2024. The ceremony includes the awarding of the Rector's Awards, Silver Medals and Gold Medals of Masaryk University. The ceremony will be followed by a concert performance by Ensamble Opera Diversa.

iCal | Webcal

 

A day with mathematics and physics

23. 5. 2024 | Učebna č. 1, Poříčí 7

Zveme vás na Den s matematikou a fyzikou, který pořádají katedra matematiky a katedra fyziky, chemie a odborného vzdělávání PdF MU ve spolupráci s brněnskou pobočkou Jednoty českých matematiků a fyziků.


Můžete se těšit na:

  • hádankářské odpoledne s panem Vítězslavem Koudelkou
  • simultánní zápas v piškvorkách s Jakubem Horákem
  • matematické, logické a fyzikální hrátky

Jsou vítány všechny věkové kategorie!

Registrace je možná do 15. 5. 2024


Web | iCal | Webcal

 

Workshop: artificial intelligence in scientific work (search and retrieval of academic resources)

13. 6. 2024 | Učebna 28, Poříčí 31, PdF MU

Zveme vás na seminář o využití umělé inteligence při práci s akademickými zdroji. Účastníci se seznámí s AI nástroji jako Consensus nebo SciSpace a jejich praktickým využitím. Získají nejen teoretický přehled, ale i možnost praktického zkoušení.

  • V rámci semináře k vyhledávání zdrojů a práci s nimi pomocí nástrojů umělé inteligence se v první části podíváme na teoretický přehled toho, jak nástroje umělé inteligence fungují. Seznámíme se především s tím, co se odehrává “pod kapotou” nástrojů, se kterými budeme pracovat a se kterými se mimo jiné setkáváme i v jiných oblastech života. Mimo technologické aspekty zmíníme i legislativu nebo doporučení MU, zdůrazníme klíčové kompetence pro práci s nástroji a bude prostor i na dotazy.


  • Ve druhé části školení si představíme vybrané nástroje pro vyhledávání akademických zdrojů, které pracují na bázi AI. Popíšeme si Consensus, SciSpace, Elicit, zmíníme Scopus AI a podíváme se i na ResearchRabbit, u kterého se zaměříme na budování efektivního pracovního prostředí pro akademický výzkum. V této části si budete moci prakticky vyzkoušet jak to funguje. Na závěr se budeme věnovat hlubší práci s dokumenty a zodpovíme případné dotazy. Vzdělávací seminář povede Mgr. Lucie Tomaňová.
Program
  • 13.00 - 13.15 / Jiří Němec /Inovace ve výuce - projekt BAVÍME (BAVYME - badatelsky orientovaná výuka metodologie)
  • 13.15 - 14.45 / Lucie Tomaňová /Teoretický úvod k nástrojům AI: Technologie, doporučení, předpisy a kompetence
  • 14.45 - 14.55 /Přestávka
  • 14.55 - 16.00 /Představení nástrojů AI pro vyhledávání akademických zdrojů a první workshopové úkoly
  • 16.00 - 17.00 /Workshopové zadání úkolu, dotazy a reflexe

Web | iCal | Webcal

 

Graduation of the year 2023/24

15. 6. 2024 | První patro

The whole program will be held in the Czech language. The event is intended only for registered students.

Web | iCal | Webcal

 

Invitation to the scientific and tactical conference: Approaches to the Integration of Educational Content from the Perspective of Subject Area Didactics

20. 6. 2024 | Galerie RUV, Pedagogická fakulta MU, Poříčí 9

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dovolte, abychom Vás pozvali na další oborovědidaktickou konferenci tentokrát zaměřenou na výzvy spojené s integrací vzdělávacích obsahů. Těžiště konference bude spočívat v představení vybraných přístupů obsahově integrované výuky s důrazem na obory STEM.

Konference bude pořádána ve spolupráci Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity a Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a konat se bude 20. 6. 2024 od 10:00 do 16:00 na Pedagogické fakultě MU v Brně (Poříčí 9, Brno, 603 00).

Další z řady oborovědidaktických konferencí si klade za cíl představit přístupy obsahově integrované výuky, jako jsou STEM, věda, CLIL a další. Konference nabídne prostor pro prezentaci, sdílení a (z)hodnocení teoretických modelů, empirických poznatků i praktických zkušeností s integrací vzdělávacích obsahů, nejen v oblasti STEM.

Program budeme průběžně zveřejňovat na webových stránkáchInstitutu výzkumu školního vzdělávánía na stránkáchPedagogické fakulty MU.

Přihlašování je přístupné zde a bude otevřené do 10. 6. 2024:

Již tradičně by v dopoledním plénu zazněly 4 vyžádané referáty a odpoledne bude dán prostor pro individuální příspěvky účastníků.

Do 10. června bude možné se přihlásit na konferenci s individuálními příspěvky. Délka příspěvku by neměla přesahovat 10 minut včetně diskuse. Zajímají nás nejen výzkumné zprávy, ale také zkušenosti z praxe a zajímavé a inovativní přístupy k integraci vzdělávacích obsahů. Pokud byste možnost takového vystoupení zvažovali, napište nám e-mail s názvem příspěvku a jeho krátkou anotaci (cca 150 slov) na: tjanik@ped.muni.cz

S pozdravem a přáním pohody.

prof. PhDr. Tomáš Janík, Ph.D., M.Ed.

vedoucí institutu výzkumu školního vzdělávání
proděkan pro výzkum a akademické záležitosti PdF MU


a

doc. RNDr. Helena Koldová, Ph.D.

děkanka Pedagogické fakulty JčU

Web | iCal | Webcal

 

 
 
Archivovaná verze z webu PdF