RSS kanál

Přihlašte se k odběru RSS kanálu a dostávejte nejaktuálnější informace z našeho webu.

RSS kanál s novinkami a články z webu Katedry speciální pedagogiky

Pro pravidelné návštěvníky našich stránek jsme připravili RSS kanál pro získávání rychlého a jednoduchého přehledu novinek.

Co je RSS?

RSS (Really Simple Syndication) je formát reprezentující  způsob získávání informací z webu. Pokud s ním nemáte zkušenosti a rádi byste jej vyzkoušeli na svém počítači, stáhněte si některou z mnoha čteček RSS kanálů. V každé takové čtečce potom můžete nastavit nejen kanál naších stránek, ale také libovolný jiný kanál s novinkami z jiného webu. Čtečky můžete nalézt například zadáním RSS reader v kterémkoli vyhledávači.

Adresy RSS kanálů

Stránky Katedry speciální pedagogiky obsahují čtyři RSS kanály. Prvním z nich kanál pro RSS čtečku RSS 2.0, druhý je kanál pro RSS čtečku RSS 1.0, třetí je pro RSS čtečku RSS 0.92 a čtvrtý pro čtečku Atom 1.0

Libovolný kanál přidáte do čtečky tak, že klikem myši na ikonu RSS kanálu v liště adresního řádku otevřete nabídku a vyberete svoji verzi čtečky (pokud to váš prohlížeč internetových stránek podporuje), nebo klikem na odkaz vaší verze kanálu nebo si označíte jeho adresu, zkopírujete ji do schránky (např. pomocí klávesové zkratky Ctrl + C) a ve čtečce přidáte v nastavení kanálů pomocí klávesové zkratky CTRL + V.

Vyberte si svoji verzi RSS čtečky:Verze pro tisk

© 2010-2018 Department of Special and Inclusive Education