Science Slam

Science slam je platforma pro popularizaci vědy v různých formách: live vystoupení, videa nebo podcasty. Hlavní součástí je vědecko-popularizační soutěž, na níž vědci zábavnou formou prezentují své výzkumy. Cílem je předat divákům nejen nadšení pro vědu, ale i kus vědění samotného.

Více o nás

Nejsou naplánovány žádné budoucí akce.

Kalendář akcí

Našim posláním je předávat nadšení pro vědu a výzkum. Zveme si profesionální vědce, se kterými se bavíme o tom, co zkoumají, co je na tom baví, proč je jejich výzkum důležitý a jaké má dopady na společnost. Mluvíme o vědě srozumitelně a otevřeně.

Moderuje Petr Holík.

Science slam podcast

Science slam Tour

Pokud chcete svoje studenty nadchnout pro vědu, rádi vám pomůžeme. Science slam tým jezdí také na střední školy po ČR i na Slovensku.

Zjistit více

Videoepizoda: Science slam 13

„Science slam je vynikající příležitostí, jak zviditelnit svůj výzkum, poznat zajímavé lidi a natrénovat vystupování na veřejnosti i předání náročných konceptů srozumitelnou (a nezřídka zábavnou) formou.“

Vladimír Sedláček (Science slam 11) Vladimír Sedláček (Science slam 11)

Minulé slamy

Kdo je za tím

Za Science slamem stojí tým zkušených organizátorů, kteří zde působí téměř od samotného zrodu projektu. Pojďte se o nich dozvědět více.

Chci vědět víc

Naši partneři